Nasz zespół

Search our Site

Szkoleniowiec, wykładowca, autor książek i publikacji o gospodarce, kulturze, polityce i historii Azji Południowej. Były Konsul Generalny RP w Mumbaju. Posiada bogate doświadczenie jako konsultant biznesowy na rynkach azjatyckich.

 

Dr Marek Moroń

Specjalizuje się w zakresie  tematyki  gospodarczej, kulturowej, politycznej i historii  regionu  Azji Południowej .  Uczęszczał do szkoły średniej ( St.  Joseph s High School) w Dhace ( Bangladesz). Jest od wielu lat  wykładowca  i badaczem w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2001 – 2007 Konsul Generalny RP w Mumbaju. Wcześniej  wieloletni  pracownik placówek polskich  w Kalkucie i Teheranie.  Mieszkał tez ponad rok na wyspie Bahrain.

 Od 2004 Fellow   na K.R.  Cama Oriental Institute  w Mumbaju. W latach 2008 – 2013   wizytujący wykładowca  w Zakładzie Islamu Europejskiego, Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest autorem książek  i  wielu  innych publikacji w Polsce i w Indiach  na temat  kwestii narodowych, nacjonalizmów i tożsamości w Azji Południowej oraz historii stosunków  polsko – indyjskich .

Od wielu lat zajmuje się reprezentowaniem polskich firm w negocjacjach z firmami państwowymi i prywatnymi  miedzy innymi w Indiach ,Chinach (główny negocjator jednego z pierwszych  polsko chińskich produkcyjnych joint venture w prowincji An Huei), Turcji (projekty przemysłowe i górnicze) , Iranie (projekty górnicze) i innych.

Brał udział  w wielu misjach ministerstw RP do Nigerii, Indii , Bangladeszu , Birmy, Iranu, Arabii Saudyjskiej i innych krajów. Inicjator ,współorganizator i biorący udział w  wydarzeniach  akademickich  w Bośni , Katarze,  Jordanii i Polsce  w zakresie  wiedzy o islamie europejskim i historii polskich relacji z islamem.  Posiada bliskie relacje  ze środowiskami kultury i  akademii m.in.  w Turcji , Indiach , Bangladeszu, Tadżykistanu.

“A major objective of intercultural training used to be to help people cope with un- expected events in a new culture”. Now the most valuable outcome is cultural competence that helps company to strengthen market-oriented approach in culturally diverse environment.

Kontakt
Aleksandra Jaskólska CCIQ
ola@cciq.pl
+48 660 672 763
Warszawa, Polska